Styl życia x

Say no to blue monday

Sty 25, 2016 admin

no to blue monday Blue Monday to z angielskiego określenie dla najbardziej depresyjnego dnia w roku. Zostało zapoczątkowane w 2014 roku przez brytyjskiego psychologa Cliffa Arnalla, pracownika Cardiff University. Zazwyczaj przypada na trzeci poniedziałek stycznia. Taka data została wyznaczona na bazie wzoru matematycznego (ha, ha, ha :)), na którego wpływ mają krótki dzień, świadomość niedotrzymania postanowień noworocznych i czas na spłacanie zaciągniętych na Święta kredytów.

W tym roku Blue Monday przypada dziś tj. 25.01.2016. Fakt, że przypominają o takim dniu media zapewne pogłębia jego negatywne znaczenie. Na szczęście niektórzy sugerują jak nie przejmować się takim dniem i mimo wszystko wydobyć z niego to co najlepsze. Do tego nawołuję i ja.

Poniżej kilka sugestii na to, aby ten dzień nie był taki blue. Mam nadzieję, że dzięki nim zrozumiecie jak wielka moc jest w Was i jak bardzo możecie przyczynić się do tego, że ten dzień dla Was  i osób z Waszego otoczenia będzie radosny i szczęśliwy.

  1. Uśmiechnij się!
  2. Wymień, 3 rzeczy, za które jesteś wdzięczny. Jeśli masz za co podziękować to nie jest aż tak źle.
  3. Pomyśl czego pragniesz. Następnie wyobraź sobie to, czego pragniesz – to przybliża Cię do realizacji celu.
  4. Powiedz komuś coś miłego, spraw komuś radość – uśmiech na czyjejś twarzy od razu się Tobie udzieli.
  5. Nie przestawaj się uśmiechać bo dzięki Tobie, Twoim myślom i czynom ten dzień być może będzie wyjątkowy!