O stronie

ALEnaturalnie.pl ma zainspirować do życia w zgodzie z naturą zarówno naszą, wewnętrzną jak i otaczającego nas środowiska. Będę zachęcać i w praktyczny sposób podpowiadać jak żyć, z jednej strony ekologicznie, z drugiej tak, jak podpowiada nam nasz charakter i nasze pasje. Po co? Po to, aby nam wszystkim żyło się lepiej, aby zapewnić sobie i przyszłym pokoleniom szczęśliwe, zdrowe i wydajne życie. Pewnie z dnia na dzień nie przeprowadzimy się wszyscy do lasu, nie zrezygnujemy z samochodów i elektronicznych gadżetów. Możemy jednak krok po kroku zmieniać swoje przyzwyczajenia, wpływając w ten sposób na poprawę jakości życia swojego, naszych bliskich oraz otaczającej nas natury.

 

Na ALEnaturalnie.pl będziemy szukać tej prawdziwej natury, tego prawdziwego eko, które ma znaczenie. Będzie o ludziach, trendach, nowościach, pasjach, wszystkim tym co zmotywuje do zdrowego i szczęśliwego życia w zgodzie z naturą.

 

ALEnaturalnie – w zgodzie z naturą, w zgodzie z sobą, szczęśliwie…

 

O mnie

 

Jeszcze parę lat temu ekologia w ogóle mnie nie interesowała. Owszem logiczne wydawało mi się segregowanie odpadów, oszczędzanie wody, czy traktowanie zwierząt z szacunkiem, ale właściwie nic poza tym. Moja wiedza o ekologii ograniczała się do eko torby, którą nosiłam przy sobie bo niektóre sieci handlowe nie dawały „reklamówek”.

 

Aż pewnego dnia…. wciągnęło mnie. Nie tak od razu, stopniowo. Zaczęło się od chorób moich bliskich i znajomych. Na raka, na serce… jak się okazuje w Polsce to choroby w 70% przyczyniające się do zgonów. Alergie, uczulenia dotykają chyba już każdego z nas. Poszukiwanie wiedzy w internecie jak to, co to, skąd to, jak temu zaradzić. W pewnym momencie uświadomiłam sobie, że to wszystko przez nas samych. Na co dzień zagonieni w nadmiarze obowiązków nie zastanawiamy się PO CO TO WSZYSTKO. Pędzimy by dotrzymać terminów, stresujemy się, spędzamy niewiele czasu na świeżym powietrzu. Jemy byle co, robimy byle co, konsumujemy to, co media nam dyktują. A potem chorujemy. Choruje ziemia, rośliny zwierzęta i my, ludzie. I będziemy chorować coraz częściej, coraz poważniej.

 

Chyba, że coś z tym zrobimy. Chyba, że w końcu zachce nam się mieć wpływ na to co robimy, czym się otaczamy, co jemy. Im bardziej w zgodzie z naszą naturą, z naturą otaczającej nas przyrody tym skuteczniej. Dla nas samych, dla środowiska, dla naszych bliskich i przyszłych pokoleń.

 

Chcę przekonać siebie i Was, że mamy wpływ na nasze życie. Na to by każdy oddech, by każdy łyk, by każdy kęs, by każda wykonywana czynność dostarczała nam właściwej energii do życia w zdrowiu i szczęściu. Oszczędzanie środowiska poprzez minimalizowanie odpadów i toksyn, spożywanie organicznych produktów, ograniczenie „śmieciowego” jedzenia, czas na sen i odpoczynek, praca z pasją, a zatem jednym słowem życie w ZGODZIE Z NATURĄ to nasze TU I TERAZ! EKOLOGIA to nie moda. To mus jeśli nie chcemy by filmy sensacyjne o końcu świata stały się faktem.

 

Magda