Styl życia

Idą Święta. Życzysz zdrowia? To dlaczego dajesz niezdrowe słodycze w prezencie?

Gru 08, 2013 admin

nie kupuj niezdrowych słodyczy w prezencieNadchodzą Święta, a co za tym idzie nadchodzi czas prezentów. Niektórym chcemy, a niektórym po prostu wypada podarować mały upominek. No i niestety bardzo często decydujemy się na coś słodkiego. Szczególnie, że w tym czasie, w większości sklepów, prawie potykamy się o smaczne czekoladki, zapakowane w prześliczne pudełeczka, mieniące się cudownymi kolorami, mówiące „weź mnie”. Nie zapomniano o dzieciach. Dla nich przygotowano specjalne opakowania z choinką , bombkami, Świętym Mikołajem czy też zestawy zabawnych słodkości. No i jak tu nie ulec pokusie?

Słodkości kuszą wyglądem

No właśnie. Sama wiem, ze swojego doświadczenia, że kilka cukiereczków, zapakowanych w prześliczny kartonik, podarować jest najłatwiej szczególnie, gdy szukamy jakiegoś drobnego prezentu. Zwłaszcza dla kogoś, z kim nie jesteśmy związani bardzo bliskimi relacjami. Zatem słodycze to taki łatwy, szybki a do tego piękny prezent, który z pewnością ucieszy i nie wprawi nikogo w zakłopotanie.

Pięknie opakowane słodycze to przede wszystkim niezdrowy biały cukier!

No tak. Ale jak to jest, że dając słodkie życzymy zdrowia? Czy zdajecie sobie sprawę, że wręczając paczkę ciasteczek, zabawnych czekoladek dajecie komuś garść białego cukru wraz z aromatami, spulchniaczami, konserwantami i bezwartościowym mlekiem w proszku. Dajecie coś, co przyczynia się do pogarszania zdrowia naszego społeczeństwa! Jednym słowem mówicie komuś BĄDŹ ZDRÓW podczas gdy dając niezdrowe słodycze zachowujecie się tak, jakby wasze życzenia brzmiały: ”Choruj, miej próchnicę, wydaj więcej na dentystę, miej cukrzycę, wydaj więcej na insulinę, miej raka, poddaj się chemioterapii, itd.” Brzmi groźnie? BO TO JEST GROŹNE! SŁODYCZE, w sensie ciasteczka, cukiereczki, batoniki, składające się z cukru i innych przemysłowo pozyskanych dodatków SĄ NIEZDROWE!

Jest tyle naturalnych słodkości i pomysłów na prezent!

Dlatego postanowiłam zmotywować siebie i, mam nadzieję, część z Was do tego, aby nie dawać w prezencie tradycyjnych, niezdrowych słodkości. Jest tyle innych rzeczy, które przyczynią się do lepszego samopoczucia nas wszystkich i które możemy podarować mniej lub bardziej bliskim osobom!

Warto sięgnąć po bakalie, w tym orzechy włoskie, nerkowce, pestki np. dyni, słonecznika, które nie zawierają ani gama dodatków (po warunkiem , że wybierzemy te suszone bez dodatku kwasu siarkowego) za to mają całe bogactwo witamin i innych składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Są równie słodkie jak znane cukierki, zatem dostarczą tyle samo radości, a zdecydowanie więcej zdrowia i dobrej energii.

Na polskim rynku pojawia się coraz więcej produktów ekologicznych: wszelkie przetwory produkowane wg lokalnych receptur bez żadnych dodatków, owoce i warzywa bez pestycydów, przepyszne herbaty świetnie rozgrzewające na zimę, książki dotyczące zdrowego stylu życia. Jeśli nie możemy obejść się bez czekolady to przecież można zdecydować się na gorzką czekoladę. To wszystko i wiele innym podobnych produktów (Majka z plony4sezony na pewno coś zaproponuje) to doskonały pomysł na świąteczny prezent. Bo przecież to co jest najbardziej wartościowe to nasze życie w zdrowiu, które w dużej mierze wynika ze zdrowego odżywiania.

Zatem niech życzenia zdrowia nie będą tylko czczą gadaniną, a naszą prawdziwą troską o drugiego człowieka. Zachęcam do działania: „ŻYCZYSZ ZDROWIA NA ŚWIĘTA? NIE KUPUJ NIEZDROWYCH SŁODYCZY!”